Dobra, przyznaję bez bicia, że łapię już doła od tej pogody. Dwa słoneczne i ciepłe dni w ciągu ponad miesiąca to jednak za mało by cieszyć się wiosną. Czas po raz kolejny wziąć sprawy w swoje ręce i spróbować zaczarować... Continue Reading →
Klasyka gatunku, chłodnik z botwinki, na zsiadłym mleku, z orzeźwiającym ogórkiem i rzodkiewką. Trochę kwaśny, trochę ostry, najlepszy w upały, których choć teraz brakuje, to kiedyś w końcu nadejdą. Ja lubię jeść "czysty", tylko z chrupkimi warzywami, mój małżonek woli... Continue Reading →
Prawdziwie męski tort, żadne tam delikatne kremy i owocowe smaki 😉 Biszkopt z dodatkiem mielonych migdałów (można użyć innych orzechów) jest dość słodki, ale dzięki dodatkowi skórki z cytryny nie jest mdły. Do tego intensywnie czekoladowy krem z nutami kawy... Continue Reading →
Ten moment kiedy w oczach swojego dziecka stajesz się matką idealną, bo robisz makaron z sosem z sera gorgonzola i złocistymi smażonymi pieczarkami 😉 Zdecydowanie danie z kategorii "na szybko", idealne by zrobić na niewymagający lunch lub ekspresowy obiad po... Continue Reading →
Są takie dni, że po prostu się nic nie chce...wtorek tuż po wielkanocnym obżarstwie, z przeziębieniem, przemarznięta, bo kwiecień postanowił sobie wziąć do serca, że ma poprzeplatać trochę zimy...Marzył mi się plan minimum zakładający podgrzanie jakiegoś gotowca, ale w drodze... Continue Reading →
OMG...chyba nasz nr 1 jeśli chodzi o do tej pory wypróbowane mazurki - tegoroczne odkrycie z Kwestii smaku, a wszystko dzięki naszej miłości do tahini. Jeśli lubicie chałwę albo sezamki na pewno go pokochacie. Jeśli lubicie niezbyt słodkie wypieki również... Continue Reading →
Klasyka wśród serników. Dowód na to, że czasem prostota wygrywa wszystko. Sernik wiedeński. Bez żadnych dodatków, bakalii, skomplikowanych warstw. Prosta masa serowa i polewa z gorzkiej czekolady. Ale uwierzcie, że podbije serce nawet zatwardziałych krytyków. Co będzie potrzebne: 1 kg... Continue Reading →
Nie ma to jak kapnąć się w czwartek, że święta to już, zaraz...niby powinno mi dać do myślenia ilość wielkanocnych przepisów na fruwających po fejsbuniu, ale ponieważ to normalne, że wszyscy zaczynają dzielić się przepisami z dużym wyprzedzeniem więc jakoś... Continue Reading →
Kolejna pozycja wśród zup, która myślę że będzie się u nas często powtarzać - krem z batatów, który aksamitny smak zawdzięcza mleczku kokosowemu, ze zdrową cieciorką i pikantną posypką (w wersji wege oczywiście pomijamy). Świetnie rozgrzewa i syci. Do tego... Continue Reading →


