Wietnamska zupa, którą zna i uwielbia cały świat, nie wyłączając naszej rodziny 🙂 pikantna, rozgrzewająca, idealna na zimowy czy wczesno wiosenny posiłek. Moja zupa pho jest z kaczką - bulion ugotowałam na szyi, skrzydełkach i kręgosłupie, a mięso z piersi... Continue Reading →
Klasyka kuchni włoskiej - lasagne czyli płaty makaronu przekładane dowolnym, ulubionym nadzieniem. U mnie w wersji kombo, bo znalazły się w niej i warzywa i mięso. Zrezygnowałam ze standardowego dodatku do tego dania czyli beszamelu, za którym po prostu nie... Continue Reading →
Jagnięcina to jedno z naszych ulubionych mięs i bardzo żałujemy, że jest taka droga. W zasadzie jest to bardzo dziwne w kraju, którego południowa część owcami stoi, ale w sklepach zazwyczaj można dostać to mięso importowane z Nowej Zelandii. Tak... Continue Reading →
Delikatne i aromatyczne pieczone kotlety z łososia, które można podać w bułce jak klasyczne burgery, ale są też świetne solo. Wszystko dzięki dodatkowi ryżu, który sprawia, że są bardzo sycące. Burgery są przyprawione orientalnie lecz jeśli nie przekonuje Was... Continue Reading →
Jeśli lubicie masło orzechowe to pokochacie te serniczki. Same w sobie nie są słodkie, dlatego idealnie komponują się z solonym karmelem. Jeśli jeszcze wliczycie białą czekoladę, która znajduje się w środku będziecie mieli najlepsze połączenie smaków EVER 😉 Z podanego... Continue Reading →
Kolejne danie na szybko z łososiem, który zdecydowanie króluje na naszych talerzach wśród ryb. Szaszłyki, które można przygotować na grillu lub w piekarniku, przełożone słodkim ananasem i polane dla równowagi pikantnym sosem na bazie sosu sojowego. Do tego świeża kolendra... Continue Reading →
Delikatne i chude mięso królika najlepiej wychodzi gdy podczas pieczenia jest zanurzone w płynie - dzięki sosom jest nie tylko miękkie i soczyste, ale również genialnie przechodzi smakami. Tym razem przepis, który znalazłam na BBC Food, a pochodzący z Bałkanów.... Continue Reading →
Masło orzechowe można dostać praktycznie w każdym sklepie. Oczywiście jak zwykle w przypadku kupnych produktów większość ma marny skład - standardowo cukier lub co gorsza syrop glukozowo-fruktozowy, czasem konserwanty oraz składnik, którego ze względów ekologicznych unikamy jak ognia - olej... Continue Reading →
Ciastka, które powstają z resztek - idealne dla tych, którzy nie lubią gdy coś im się w kuchni marnuje. Albo dla tych, którzy kochają czekoladę. Najlepsze są wilgotne, pełne bakalii...czyli takie jakie znajdziecie u mnie 🙂 do moich bajaderek wykorzystałam... Continue Reading →


