Wreszcie czuć wiosnę nie tylko w powietrzu, ale i na talerzu - pyszny rabarbar wrócił po długiej nieobecności na sklepowe półki. Od razu rzuciłam się do gotowania kwaskowatego kompotu z dodatkiem słodkich jabłek. Część kompotu postanowiłam przerobić na pyszny, szybki... Continue Reading →
Kolejny przepis dla wielbicieli jagnięciny, która jest teraz w ofercie Biedronki. I stamtąd też jest przepis na danie, które chcę Wam polecić - delikatne steki z udźca w chrupiącej panierce w stylu włoskim. Jeśli dodatkowo doceniacie, jak ja odkąd wróciłam... Continue Reading →
Cudownie wilgotny sernik, który nawet bez sosu malinowego zaliczyłabym do kategorii: top 10. Ale zdecydowanie warto poświęcić chwilę i zrobić go z malinami, ponieważ nadają głębię smakowi. W oryginalnej wersji (zaczerpniętej z Moich wypieków) sernik był na ciasteczkowym spodzie, który... Continue Reading →
Chciałam zrobić łososia na jeden z naszych ulubionych sposobów, ale się okazało że skończył mi się sos teriyaki (zdecydowanie mniej ogarniam stan zaopatrzenia po powrocie do pracy). Więc zaczęłam kombinować z tym co było pod ręką i wyszło danie, które... Continue Reading →
Co zrobić gdy kawałek mięsa, który kupiliśmy okazał się za bardzo przerośnięty tłuszczem? Wystarczy go zmielić (lub posiekać) i zrobić burgery. Ja w ten sposób przerobiłam steki jagnięce, ale możecie użyć innego mięsa (tak, chudego też). Moje burgery trafiły do... Continue Reading →
Miały być pierogi, ale gdy już miałam gotowy farsz doszłam do wniosku, że po prostu mi się nie chce...Z pomocą przyszły naleśniki, które równie dobrze można wypełnić ulubionym nadzieniem, a przy okazji nie narobić się zbytnio 😉 do farszu można... Continue Reading →
Przepisów na wegańskie babki drożdżowe mignęło mi ostatnio kilka, ale postanowiłam wypróbować tę z Moich wypieków. Dlaczego? Bo ciasta stamtąd mi zawsze wychodzą, a poza tym ten przepis jest prosty i nie czasochłonny. Taka babka jest też świetnym rozwiązaniem dla... Continue Reading →
Ostatnio zakupiłam kilka niedużych kuponów kolorowej bawełny, tylko dlatego, że były niedrogie. Ale zanim paczka do mnie dotarła już wiedziałam co chcę z nich zrobić - wiosenne ozdoby, które można postawić na stole lub na półce i w ten sposób... Continue Reading →
To już moje drugie etui na sztućce. Pierwsze było prostą kieszonką z tkaniny w świąteczny, zimowy wzór. Tym razem użyłam filcu, który moim zdaniem jest bardzo wdzięcznym materiałem do szycia, również na maszynie. Kształt mojego wiosennego etui to soczyście pomarańczowa... Continue Reading →


