Temat prezentów jest w grudniu bardzo aktualny, ale tym razem mój pomysł na oryginalny podarunek będzie dotyczył nie gwiazdki a urodzin (lub rocznicy).
Mój tata jest osobą, której bardzo ciężko sprezentować coś fajnego (no dobra oprócz elektronicznych gadżetów za miliony monet). Zazwyczaj burza mózgów w rodzinie przed jego urodzinami zaczyna się kilka miesięcy wcześniej i…często kończy się zrzutką na kolejny sprzęt, który gra, świeci, robi fotki i nie wiadomo co jeszcze.
W tym roku obchodzi 60 urodziny i postanowiłam mu podarować coś oryginalnego, w czego przygotowanie musiałam włożyć trochę pracy własnej i z założenia miało być pamiątką. Tak powstało Kalendarium 1955 roku czyli album z najważniejszymi (wybór subiektywny) wydarzeniami z kraju i ze świata. Na 28 stronach znalazły się fotografie opatrzone komentarzami oraz spis znanych osób, które również w tym roku się urodziły.
Powiem szczerze, że zabawa przy wyszukiwaniu ciekawostek była przednia (dzięki Wikipedio!), plus stałam się specjalistką od wydarzeń roku 1955 😉 Sporo czasu włożyłam w redagowanie tekstu i złożenie wszystkiego do kupy, ale na szczęście korzystałam z gotowych szablonów dostępnych na stronie gdzie zamawiałam album (a dokładniej fotoksiążkę).
Jeśli Wy też macie problem z oryginalnym prezentem dla kogoś bliskiego serdecznie polecam takie kalendarium 🙂

image

image

image